Březen 2016

Moje Velikonoce | Velikonoční tradice ve světě

30. března 2016 v 21:16 | flow |  K šálku čaje s flow
Já jsem se na Velikonoce nikdy nějak zvlášť netěšila, ale tento rok tomu bylo jinak, ani nevím, proč.
Říkala jsem si, že bych vám mohla napsat, jak jsem pondělí strávila já, jestli mám ráda Velikonoce a slavím je, nebo jestli ne, jaké tradice dodržuji, ale jelikož mi to přišlo na celý článek celkem málo a nezajímavé, dostala jsem nápad vás seznámit s některými zvyky, které se dodržují v jiných zemích. Myslím si, že to pro vás bude zajímavé a přínosné, tak snad se vám alespoň jedna část z dnešního článku zalíbí. :)


Jak už jsem psala, na letošní Velikonoce jsem se těšila. Den předem jsme nabarvili vajíčka, už jen to mi udělalo radost, a tentýž den jsem zvládla i beránka, který byl teda výborný. Barvíte také vajíčka? A beránka pečete? Pokud ano, děláte nějakého speciálního s čokoládou, ovocem, oříšky a podobně, nebo zůstáváte u suššího piškotového těsta? Já tedy doporučuji s citronovou kůrou a vanilkou, byl výborný.
Co ale na Velikonoce nedělám je otevírání koledníkům a to z toho důvodu, že na Velikonoční pondělí jsme vždy na nějakém společném rodinném výletě, takže tohle porušuji, ale upřímně mě to nějak netrápí. Ty výlety a celkově čas strávený s rodinou přeci stojí za to.
Aaa, málém bych zapomněla na mazanec, který nesmí chybět na snídani! Teda aspoň u nás doma ne.
A miluju čokoládová vajíčka, je to taková moje tradice, že aspoň jedno za ty Velikonoce sním.


#PRAYFORTHEWORLD

22. března 2016 v 20:41 | flow |  Random things
Určitě všichni víte, co se dnes stalo v Bruselu.
Teroristé opět zasáhli a spáchali něco většího, něco podobného jejich útoku v Paříži, který zasáhl obyvatelstvo po celém světě. A teď tomu není jinak.Píše se o tom všude, všude jsou fotky, v televizi běží nejnovější zprávy a mně se tomu nechce věřit.
Vždyť jsme všichni lidé, rovnocenní lidé, tak proč si toto děláme? Proč si takto ubližujeme? Proč?

Dnes nás jen ujistili v tom, že žijeme ve světě, kde na nás nebezpečí číhá na každém rohu, kde se žít fakticky bojíme.

Nechce se mi ani pomyslet na to, kolik lidí dnes ráno ztratilo rodinu, kolik rodin dnes ztratilo své nejbližší, kolik přátel přišlo o své blízké a tak dále.

Nedává to smysl. Nemám moc slov. Chtěla jsem vám jenom napsat, že teď není čas na to, měnit si profilové fotky na belgické vlajky. Zrovna teď je ten správný čas poděkovat bohu za život, který máte, za zdraví, za to neuvěřitelné štěstí, že žijete tam, kde žijete, doufat v bezpečí a užívat si každé chvilky, nebrat nic jako samozřejmost.


Nikdy by mě ani nenapadlo, že budu jednou na svůj blog psát nějaký smutný článek.
Je to strašný.

Držte se.
Vaše
flow

Antistresové omalovánky?

17. března 2016 v 20:13 | flow |  Random things
Zdravím všechny čtenáře.
Přijde mi, že jsou teď dosti profláklé antistresové omalovánky. Jsou na mnoho různých způsobů, ale účel mají stejný- pomoci vám odreagovat se, zapomenout na stres, který pociťujete kvůli škole, práci, nebo čemukoliv jinému.


Máte také takové své omalovánky?
Já jedny vlastním, snila jsem o nich dlouho až jsem do nich konečně šla. Strašně mě baví, sahám po nich nejen když jsem opravdu vynervovaná z písemek a toho všeho učení, ale i když nemám co dělat, nebo mám prostě chuť. Jsou úžasné v tom, že se soustředíte na několik malých koleček a na všechno možné a odprostíte se od reality.
Není to rozhodně tak, že omalovánky jsou jen pro malé, právě naopak, většina těchto antistresových jsou pro dospělé přímo určené.

A co vy? Máte své, znáte je a jaký máte na ně máte názor? :)


Jak na ranní vstávání?

9. března 2016 v 8:36 | flow |  Random things
Krásné dobré ráno.
Já mám sice prázdniny, ale stejně mi je líto vás všech, co tento týden vstáváte do školy, jelikož já budu už za chvíli přece jenom vstávat také a ten otravný budík bude zvonit každé ráno dokola a dokola a dokola.
Nejhorší část rána je odhodlat se vstát z postele, je totiž nejtěžší.
Jak na to, aby vaše ráno bylo příjemné, pohodové a ne jen plné touhy po spánku a zachmuřenosti?