Leden 2016

Rychlý OREO cheesecake | Moje recepty

31. ledna 2016 v 9:16 | flow |  Kuchtění jako terapie
Vítám všechny u dnešního receptového článku!
Teď je neděle ráno a já jsem přemýšlela, jaký článek pro vás dnes vytvořit. Napadlo mě, že pokud si tento článek přečtete ještě dnes dopoledne, tak si tento recept můžete udělat k nedělní kávě odpoledne, ale zároveň ho můžete vyzkoušet samozřejmě kdykoli.
Tento recept už asi visí od několika autorů na internetu, já jsem ho ale našla ve své hlavě, když jsem přemýšlela nad ingrediencemi, které bych použila. Tak snad není ohraný, bude se vám líbit a chutnat!
Co budeme potřebovat?

200 g sušenek OREO (+ cca 3 na ozdobení)
70 g rozpuštěného másla nebo tuku
500 g plnotučného tvarohu
200 g Lučiny / Mascarpone / Pomazánkového másla ,...
50 g strouhaného kokosu
150 g cukru krystal
3 vejce
lžičku soli
+ pásek Milky OREO na ozdobení

A jak budeme postupovat?


Ze sušenek a tuku vytvoříme sušenkový korpus, kterým je každý cheesecake typický.
Sušenky po částech drtíme v elektrickém sekáčku a pokaždé k nim přilejeme rozpuštěný tuk.
Vzniklou hmotu napěchujeme na dno kulaté dortové formy vyložené pečícím papírem a dáme do trouby předem předehřáté na 200°C a pečeme asi 6 minut.
Mezitím si v míse smícháme tvaroh s Lučinou či jiným sýrem, kokosem, vajíčky, cukrem a solí. Tuto směs nalejeme na upečený sušenkový základ, formu vrátíme do trouby a teď pečeme asi jednu hodinu.
To, že je dort hotový, poznáme tak, že s ním můžeme třepat a on nebude úplně tuhý ale nebude se vylévat.
Necháme schládnout, odděláme pečící papír a vyjmeme cheesecake z formy. Ozdobíme ho sušenkami, které jsme si vzali navíc kvůli zdobení. Ty v rukou rozlámeme na malé kousky a posypeme jimi dort po obvodu. Do jeho středu poskládáme čtverečky čokolády Milky OREO.

Dobrou chuť!

Doufám, že se vám tento recept líbil a dejte mi vědět, zda ho vyzkoušíte- podle mě to stojí za to!
Užijte si neděli nebo jakýkoliv den, kdy toto čtete.

Mějte se krásně! :)
flow

Youtubeři / Slavný může být každý?

26. ledna 2016 v 18:22 | flow |  Random things
Cítím silnou potřebu napsat svůj názor na "aktuální dění", se kterým se na internetu, v televizi nebo třeba při kontaktu s jinými lidmi setkáváme vlastně denně.
Samu mě udivuje, že jsem na toto téma ještě nenapsala žádný článek.

A čeho se mé dnešní psaní bude týkat? Takzvaných "Youtuberů", lidí, kteří natáčí a následně právě na stránce YouTube publikují videa. Bylo by asi zbytečné plýtvání slov a času, kdybych to tady teď měla vysvětlovat, že? Každý zná videa, která se tak na to Youtube točí.

Autoři svých zveřejněných videií se potýkají s odsuzováním, které je nedílnou součástí osobního úspěchu. Když vás někdo odsuzuje a vy ho dokážete ignorovat a přenést se přes jeho nadávky, posoouvá vás to kupředu. Proto si nesmíme nic dělat z argumentů hloupých lidí s nudným životem.
Nejde mi ale do hlavy, jak může někdo nad touto stále narůstající skupinou lidí obracet oči vsloup, kroutit hlavou, posmívat se.
Pro každého je na tomto světě místo. Jsme tady k tomu, abychom dělali to, co nás baví, každý máme zájmy jiné, ale všichni máme plné právo na to, abychom dělali to, co chceme. Ať už se onou věcí živili nebo ji brali jako koníček- nezáleží na tom.
To, že má někdo odvahu, kuráž, trpělivost a spoustu dalších vlastností, není špatné.
Stejně tak jsou odsuzované blogy a tedy lidi, co je píší.
Myslete si, že jsou ta videa, které natáčejí, nebo třeba ty texty, které blogeři píší, trapné, ale také je zároveň akceptuje, prosím. Je to strašně důležitý.


Hlavou mi vrtá ještě další věc.
Tolik Youtuberů má své vlastní písničky, tolik lidí, kteří se zviditelnili za účelem jiným než zpívat, zpívají také. Mně se také všechny písničky nelíbí a jsem toho názoru, že neměli ani vzejít, ale jsme v demokratickém státě a každý si může dělat právě to, co chce, jak už jsem se výše zmiňovala, takže to nikomu nemůžeme mít za zlé.
Je to přece o hodně lepší než situace, která byla v minulosti. Mluvím o tom, jak si nemohl nikdo dělat, co chtěl. Teďka máme tolik možností a je to pozitivum.


Chtěla jsem otevřít oči některým lidem. Nechtěla bych, aby tento článek někdo pojal jako urážlivý.

Mějte se krásně
Vaše
flow

Obrovské dojmy v jednom článku ♥

19. ledna 2016 v 18:26 | flow |  K šálku čaje s flow
Tento rok je zatím přímo bombový. Zažívám všechno, co chci.
Trávím čas s kamarády a rodinou, čtu, mám dobré studijní výsledky, směju se, je mi fajn.
Také za těch devatenáct dní, co zapisujeme do sešitů za měsíc šestnáctku, proběhlo pár super "akcí", které pro mě mají velkou cenu a já bych se o ně s vámi chtěla postupně podělit.


Minulý týden jsme se celá rodina vydali do Prahy.
Neuvěřitelně jsem se těšila. Pokud jste z Prahy, nebo třeba Brna, či nějakého jiného velkého města, tak máte určitě více možností než ti, co žijí na vesnici, jako například já- tím si ale nestěžuji.
Je to ale příjemné, pěkné a poněkud vzrušující, se občas nechat pohltit velkoměstem. Jeho ruchem, nabídkami a krásou.
Praha je pro takové mé obdivování a užívání si toho, že je v jednom měste naprosto všechno, na co se vždy těším, ideální.
A co jsem za celý den prožila?
Začalo to nějak takhle.
Ráno jsem vstávala později než obvykle do školy, ale stejně mi to nestačilo, ale tak to asi s tím vstáváním bude už vždycky. Znáte to.
V pohodě jsem se doma stihla nasnídat a obléknout a připravit na cestu. V těchto případech mám dva největší nejlepší kamarády. Polštářek a deka mě doprovázely na několikahodinové cestě tam i zpátky.
Autem se cestuje nejlépe. Se mnou to bylo tak, že jsem potřebovala po dálnici často zastavovat a autobusáka bych pořád neotravovala, to jenom taťku si troufnu.


Dorazili jsme v čas oběda, který jsme si dali na Václaváku. Takže to začínalo úžasně, byl totiž víc než výbornej.
A potom konečně procházka po Praze. Miluju miluju miluju Karlův most, strašně ráda se pro něm procházím a dívám se na Vltavu, labutě na ní, fotím, prohlížím si Pražský hrad a díla umělců, kteří na něm malují krásné portréty a povedené karikatury a hrají na hudební nástroje, což dělá pokaždé krásnou atmosféru.
Potom jsme čas trávili samozřejmě na náměstí Václavském a Staroměstském.
Já jsem teda zapadla do Marks&Spencer, pro mě úplný ráj. Já, jako jídlomil, tam vždy objevím něco nového, co chci vyzkoušet, nejméně nějaký ten jejich výborný čaj. Také vždycky jedete do patra s jídlem a přízemí s oblečením jako by neexistovalo? :D
Byla zima, od úst se nám kouřilo a tak jsme se museli někam schovat. Zbožňuji Starbucks a těšila jsem se na něj taaaak dlouho, že já jsem si šla jasně za svým cílem- aspoň v něčem teda.
Opět si musím pochválit personál, prostě úžasný, milý, příjemný a ochotný. Takový by měl být, ano, ale tak každý máme zkušenosti s některými arogantními lidmi za pokladnou. :)
Tak jsme si poseděli a koukali se na uspěchané lidi z velkého okna na Václaváku. A káva byla výborná, jak jinak!
Čekal nás zlatý hřeb celého dne a to divadlo. Božské. Nevím ani, co víc napsat. Prostě se mi strašně líbilo. Hrálo tam hodně známých herců, tak mi to přišlo, jako bych se dívala na televizi a nějak jsem si plně neuvědomovala, kde vlastně jsem.

Nevím, jestli bych tam jednou chtěla žít, jelikož bych si na ten komfort toho, že máte vše po ruce a na každém rohu Starbucks a takové věci, brzy zvykla a už by to pro mě nebylo tak vyjímečné.

Těchto dnů si ale neskutečně vážím. ♥
Snad si také užíváte tento rok
a umíte cestovat metrem protože já bych nikdy nenastoupila do správného
Vaše
flow

Co číst v roce 2016?

15. ledna 2016 v 19:53 | flow |  K šálku čaje s flow
Přeji vám pěkný, příjemný pátek, nebo jakýkoliv den v jakýkoliv čas toto čtete, mějte se pěkně. :)

Začal nám rok 2016 a možná jste četli článek o tom, jak splním Knižní výzvu já. Pokud ne, tak vás jen seznámím s tím, že jsem si určila 20 knih a případně počet o jednu desítku navýším.

Máte někdy čtenářskou krizi?
Může jich být více- nepadne vám žádná kniha, nevíte co číst, nebaví vás to, prostě se vám k tomu sednout si ke knize nechce?
Pokud byste si chtěli naplánovat knihy, které chcete přečíst, ale nemáte inspiraci a nebo nevíte, jestli do určité knížky jít, tak pro vás já píšu tento článek. Dám sem pár knih, které jsem přečetla nebo je mám v plánu číst, a možná některou z nich také momentálně čtu. :) Takže dnes to bude článek plný knižní inspirace.


Dárek z pravé láskyJestli máte rádi vánoční příběhy, vánoční filmy, vánoční pořady v televizi a speciální vánoční díly vašich oblíbených seriálů a především, jestli máte vánoční antologie, pak se do téhle knížky rozhodně zamilujete. Dárek z lásky sepsalo dvanáct těch nejlepších autorů young adult knih a jejich redaktorkou se stala Stephanie Perkinsová, jejíž příběhy o Anně a dalších už dávno znáte. Takže se uvelebte někde, kde máte pohodlí, teď na vás čeká dvanáct důvodů, proč za dlouhých zimních večerů zůstat doma a zamilovat se nad stránky příběhů.


Aby vám z roku 2016 nic neuteklo | Jak si 2016 užít

7. ledna 2016 v 15:52 | flow |  Random things
Ježišiii, jak já se v tom novém roce vyžívám!

Ahoj. :) Jsem šťastná, že konečně opět píšu. Tento článek jsem měla naplánovaný na úterý, to mi ale nevyšlo, protože se uzavírají známky a nemusím to asi okecávat, znáte to všichni. Tak jsem to přesunula na včerejšek a píšu to až dnes, ve čtvrtek. Doufám, že vše pošlape tak, jak má, a já vám toto i dnes vydám.

Protože mě strašně a pořád baví takové to jisté vzrušení z nového roku, když si lidé dají předsevzetí a někteří ho s odhodláním plní a jsou ze sebe šťastní a tak, víte, o čem mluvím? Já si myslím, že ano. Dali jste si někdy předsevzetí? Já několikrát. A co na tento rok? Chtěli byste letos něco dokázat?

Já doufám, že ano. Měli bychom mít neustálou motivaci. Nemusí to být žádné klišé typu budu cvičit, ale třeba více se smát, méně se stresovat kvůli škole (to bych chtěla, ale bohužel to neumím - snažím se), nebo třeba chodit více ven s kamarádkou / kamarádem? Takové maličkosti se také počítají!

O předsevzetích jsem psala minulý rok. Článek najdete TADY, jestli si ho chcete přečíst. Zvláštní, teďka bych to napsala úplně jinak.

Jedno z mých předsevzetí je třeba přečíst aspoň 20 knížek! Článek o Kižní výzvě 2016 TADY.


Jak si tento rok užít?

Je to jednoduché. Snažte se čas, ve kterém se nemusíte učit apod., strávit jinak, než sezením u mobilu.

1, Zamyslete se nad tím, co vás opravdu baví

Co vám dělá radost? Mně třeba delší procházka, zkoušení nových jídel co se vaření a pečení týče, kreslení, odpoledne strávená s kamarádkou hráním nějaké hry nebo povídáním, také strašně ráda čtu. Na tohle všechno byste si měli udělat čas.

2, Foťte a mějte to všechno pohromadě

Myslím tím, ať si uděláte fotku toho, jak děláte, co vás baví - třeba fotku přírody z procházky nebo třeba běhu, selfie z fitka, fotku s kamarádkou, čtení knihy, cokoli, a aby vám něco pořád připomínalo, co jste kdy dělali, doporučuji všechno dávat na Instagram. Máte ho už?


Jak si vše zapamatovat?


1, Psaní lístečků

Pořiďte si cokoli, třeba krabičku nebo nějakou skleničku, do které budete dávat malé papírky, na kterých bude napsáno, co vás za ten den udělalo šťastným, na co se těšíte a tak, k tomu klidně datum.

2, Diář

Když si budete do diáře kromě školy psát i jak strávíte svůj volný čas, kdykoli si to můžete přečíst a hne budete v obraze.

3, Srhnutí měsíců

A poslední, o čem bych se chtěla k tomuto tématu zmínit, je na papír si napsat měsíc, který právě je a psát k němu, jaké důležité věci se staly. Na hodně blocích jsem viděla rekapitulace roku, ale já bych třeba k nějakým měsícím nevěděla, co napsat, a tak je určitě dobré toto dělat.

Všechny tyto body vám pomůžou k tomu trávit čas aktivně, protože se píše lépe, že jste zkusili něco nového a posbírali zážitky, než že jste byli celý den na internetu.


Hlavně buďte šťastní a všeho si užívejte!
A hodně štěstí při uzavírání známek!!

Vaše
flow

Knižní výzva 2016

1. ledna 2016 v 19:27 | flow |  Random things
Takže, nejdříve bych vám od srdce chtěla popřát šťastný nový rok, opravdu si ho užijte, zamyslete se nad tím, co vás baví a co byste chtěli dělat a snažte se to uskutečnit! Nedávejte si těžká předsevzetí, ať nejste sami sebou zklamaní, protože to je to nejhorší, co si můžete přihodit. Hodně zdraví předně, štěstí, lásky, úspěchů! ♥A stejně jako minulý rok se vám i tento ohlašuji, že jsem se zapojila do Knižní výzvy na blogu ells.cz. Minule jsem si zadala 20 knížek a přečetla jsem něco okolo 13, takže jsem to nezvládla. To ale neznamená, že nejsem ráda za to, co jsem přečetla. Poznala jsem hromadu úžasných autorů a knih a to mě činí opravdu šťastnou.

Zpět ale k aktuálnímu stavu nepřečtených knih, které si zadávám na tento rok a nebude to žádná změna dámy a pánové, opět se budu potýkat s 20 knihami, snad to zvládnu. Už jich mám pár naplánovaných a moc se na ně těším.

Tyjo, pořád si neuvědomuju, že už není prosinec, že už není 2015. Zajímalo by mě, kdy mi to dojde. Ale na tento rok se opravdu strašně neskutečně moc těším, jednak proto, že se mi líbí číslo 16 a jednak kvůli tomu, že pod ním vidím tolik nových šancí, úspěchů, nadějí, smíchů, úsměvů, společných chvilek, článků, knih, hudby, seriálů, filmů, lidí, změn...