Říjen 2015

Pravá čokoládová pomazánka | Moje recepty

29. října 2015 v 6:00 | flow |  Kuchtění jako terapie
Milí čtenáři,
nevím, kdy k tomu došlo, ale udělala jsem jednu z nejlepších věcí, pro které jsem se kdy rozhodla a ochutnala jsem vysokoprocentní hořkou čokoládu.
Dříve jsem byla zvyklá na klasické čokoládové tabulky, které měly klidně 30%. Jsou dobré, to ano, třeba taková Milka, ale když chcete poznat pravou chuť čokolády plné kakaa, sáhnete po 70 a více %.
A musím říct- blaho! Naprosto jsem si ji zamilovala a od té doby ji musím mít pořád doma. A nejlépe i do zásoby, takže když vidím, že mi dochází, automaticky ji kupuji.
Nesejde na značce či cenně, je prostě vynikající.

Protože mnoha čokoládových pomazánek nechutná vůbec po čokoládě, rozhodla jsem se ukázat vám, jak si na opečený toast natřít opravdu něco kvalitního. A navíc jenom ze dvou surovin, které společně tvoří vražednou kombinaci.

Poctivá a pravá čokoládová pomazánka
Budeme potřebovat:
  • 2 tabulky kvalitní hořké čokolády (70+%)
  • 2 hrnky oříšků (nejlépe lískové)
Postup:
  • Čokoládu si nalámeme na kousky a rozehřejeme na vodní lázni.
  • Po dosáhnutí tekutého skupenství hrnec s čokoládou odstavíme.
  • Na řadu přicházejí oříšky. Ty pomeleme nebo dáme do elektrického sekáčku na co nejmenší kousky.
  • Oříšky do čokolády vmícháme a necháme schládnout.
  • Přendáme do skleničky a těšíme se na zítřejší snídani :).
  • A nebo ochutnáme hned!
Tip:
  • Pro zajímavější verzi do schládnuté pomazánky vmícháme kousky ořechů a hořké čokolády nakrájené nahrubo.
  • Pro jemnější chuť můžete přidat mléčnou čokoládu, třeba půlku tabulky.Je to opravdu jednoduché a opravdu výborné, ale hlavně se to dá považovat za zdravý recept- pokud tedy nevyzkoušíte druhý tip.
Já ji mám ráda na už zmiňovaném opečeném toastovém chlebu, normálním pečivu, do ovesné kaše, nebo jenom tak na chuť. :)

Já doufám, že se vám recept líbí a třeba ho i vyzkoušíte, to už je ale na vás. :)
Chtěla jsem vám tímto receptem udělat radost, tak se mi to třeba povedlo. :)

Smějte se
flow

Perfektní odpoledne | Coffee time 25/10

26. října 2015 v 7:00 | flow |  Diary
Přednastaveno
Je půl paté a venku se začíná stmívat.
Sedím na posteli, okolo mě jsou rozsvícená světýlka, která se táhnou po zdi celého mého pokojíčku a kousek ode mě je rozsvícená vonná svíčka, která té atmosféře dodává šmrnc a díky které mi to tady krásně voní po jablkách.
Je neděle, a to je můj nejoblíbenější den v týdnu. Vnímám ji totiž jako odpočinkový den. Hlavně nedělní odpoledne, která jsou jako stvořená pro tzv. Coffee time, jak jsem si to před dvěma měsíci nazvala.
Dneska jsme s maminkou pekly tradiční české povidlové buchty. Jupíí! Už od rána jsem se na ně těšila.
Ve čtyři jsem si jich pár vzala, udělala si k tomu kávu s mlékem, pustila si videa od mých oblíbených A Cup Of Style a najednou jsem byla, a pořád jsem, plná pozitivní nálady. A nejen to, také podzimní.
Dnešek byl podle mého gusta. Ráno jsem si udělala velkou vydatnou snídani, věnovala čas jednomu dílu seriálu, u kterého jsem se pobavila, potom jsem jako pokaždé o víkendu celé dopoledne provařila, po výborném obědě pečení těch buchet, podzimní procházka plná užívání si té krásné přírody, kterou nám toto roční období nese, jako každou neděli učení, ale to jsem měla z krku hned dopoledne, a po zbytek dne jen odpočinek, čtení, blog, youtube, všechno, co mě baví a co mám ráda.
Doufám, že si sami sebe vážíte a uvědomujete si, že potřebujete odpočinek, že nemůžete být pořád v jednom kole. Tak dejte všechny povinnosti stranou a celý den relaxujte. Naberete tak dobrou náladu a energii na pondělí.
Buchty byly výborný! Čert vem Ameriku a její burgery, Kanadu a její burákové máslo, není nad českou kuchyň!

Podle mě je podzim to nejlepší, co nám mohla příroda nadělit.
:)
flow


Seriálové šílenství, jak moc jsem mu propadla?

23. října 2015 v 17:05 | flow |  Random things
Páteček!
Je pro mě každý pátek tak k neuvěření, že se zítra normálně vyspím, že tomu pořád nevěřím. Ale je to tak. Dneska budu dělat to, co mě baví, užívat si volna. A protože miluju psaní, ozývám se s dalším článkem!

O čem jsem už delší dobu chtěla napsat, jsou seriály- pro mě totiž vypuklo ŠÍLENSTVÍ okolo sledování dílů a všech těch sérií.

Dneska vám dám tipy na seriály, na které jsem se dívala, nebo dívám, a bude to, pozor, BEZ SPOILERŮ! To u mě není zvykem!


Jak jsem poznal vaši matku

Klasika, že?
Platí ale fakt, že není nad klasiku.
Jsem strašně ráda, že jsem se na tento seriál dívala a byla rok s partou nejlepších kamarádů, Marshala, Lily, Teda, Robin a Barneyho. Není díl, u kterého byste se nesmáli.
Konec je dojemný a krásný.
Nutno zmínit, že mi vyhovuje délka jednotlivých dílů, což je cca 20 minut. Nemusíte u toho sedět dlouho, pokud vás nebaví dívat se delší dobu na televizi, nebo toho máte hodně na práci, tak je těch 20 minut ideálních na chvíli odpočinku. :)
Viděli jste někdy nějaký díl, nebo jste se třeba rovnou podívali na všech 9 sérií?


Prolhané krásky

Můj druhý seriál, na který jsem se kdy podívala, byly známe Prolhané krásky.
Nikdy jsem se o to nezajímala, ale když se na PLL začala dívat kamarádka, z jejího básnění o super napínavých dílech jsem se začala dívat taky.
Tak tohle je závislost, řekla jsem si.
Já jsem to fakt řekla.
Seriál je o tom, že čtyřem hlavním hrdinkám- Spencer, Emily, Arii a Hanně, někdo od smrti jejich kamarádky Alison někdo posílá anonymní výhružné zprávy a je vždycky o krok napřed. Podepisuje se -A a kdo se pod tímto písmenkem skrývá se dozvíte v desátém díle v šesté sérii.
Musím říct, že poslední díl se mi až tak moc nelíbil, ale jinak nelituji toho, že jsem se těch šest sérií dívala. Bylo to toiž boží.
Délka dílu je cca 42 minut, ale nedá vám to v půlce vypnout a odejít, musíte u toho sedět a sedět. Dívala jsem se na několik dílů denně.
Je to boží.
Teď čekám na leden, kdy vyjde další díl! :)Přátelé

Na ty jsem se začala dívat dnes.
Už po prvním díle jsem věděla, že se na těch 10 sérií podívám a už teď se těším, až si pustím další díl. :)
Zatím nemůžu zhodnotit, ale označila bych to taky za takovou klasiku, co zná každý.
Díl trvá okolo 20 minut, paráda.
Vy jste už někdy celý seriál viděli? :)

Protože je odpočinkový pátek, tento článek byl odpočinkový, podle mě, také.
Doufám, že si pořádně odpočinete a naberete síly. :)
Miluju pátky
flow

18. 10. 2015

18. října 2015 v 8:52 | flow |  Random things
Všichni čtenáři,
tento den jsem si odpočítávala, plánovala článek, a dříve přemýšlela nad tím, jestli bude ještě dneska tento blog aktivní...
A on je.

Přesně před rokem jsem si založila blog s doménou un-cool.blog.cz, protože mě něco pořád táhlo k psaní článků a pocitu dosažení návštěvnosti a komentářů s názory na článek od jiných blogerů. Dnes je tomu tedy rok, co bloguji tady, jako flow.

Už jsem o tom jednou psala, já jsem byla hodně přelítává, co se blogů týče. Celý rok mi vydržel jenom jeden, o jedné zpěvačce, ale potom jsem s ním skončila.


Něco mě tady pořád drží. To, že jsem si našla své oblíbené blogy, na které ráda chodím, a když komentuji pod svým jménem, oni se ke mně často také podívají a já jsem ráda, že vidím, že si to přečetli. Nejkrásnější je, když vám někdo napíše, že se mu váš článek líbil a celkově že se mu líbí váš blog, nebo nějaké komplimenty. Nebudu zmiňovat konkrétní blogerky/blogery, ale možná někdo ví. :)
To ale odbočiju. Drží mě tady také to, že se mi v hlavě neustále roní nápady na články, a já je musím zrealizovat tím, že to na ten blog napíšu a následně vydám.
Taky mě to samozřejmě strašně baví.
Je to úžasný způsob, jak být v kontaktu s ostatními lidmi, většinou ve vašem věku, když vás jedno spojuje.

Blog.cz je podle mě strašně super. Jednoduše si založíte vlastní internetovou stránku, zdarma, na kterou si můžete psát, co chcete- to mě taky zaujalo, abych si svou první udělala.

Jestli si toto čtete a svůj blog vlastníte už třeba tři, čtyři roky, nebo víc, možná si říkáte, že jeden rok je zatím nic, jenom aby mi to vydrželo, a za rok tady zase něco takového psala.
Já v to doufám.
Kdybych si nedejbože tento blog zrušila, měla bych nutkání si založit další, až by se tomu tak doopravdy stalo. Nedokázala bych bez toho žít.

Děkuju všem, které jsem za tento rok mohla poznat.
Děkuju moc těm, kteří mi v komentářích vyjadřují, jestli se vám článek líbil, to mě potěší nejvíc.♥
Děkuju za návštěvu a za podporu pokračování v tom, co mě baví nejvíc.

Mám vás a celkově tento blog strašně moc ráda, nemůžu se ani vyjádřit slovy.
Budu si vylívat srdce i příští rok?
:)
Vaše
flow

Podzimní depky & skořice? | Podzimní čaj

15. října 2015 v 7:01 | flow |  Podzimní čaj
Ahoj♥.
Vítám vás ve své nové rubrice, která vznikla úplně spontánně- před 15 sekundami ještě neexistovala.
Otevřela jsem si Nový článek na blogu, umyslela si, že napíšu něco povídacího no a protože miluju podzim a využívám toho, že je tím, že ho dávám do každého článku, tak tady nesmí chybět!
A rozhodla jsem se udělat edici zvanou Podzimní čaj. Odnaučuji se psát názvy v angličtině, protože jsem Češka, v Česku, mluvím česky.Znáte pojem "Podzimní depky"?

Doufám, že jste si to nezažili na vlastní kůži a jenom o tom slyšeli, nebo četli.
Hodně lidí říká, že jim je podzim přináší. Já jsem včera při vyžívání se v barevném listí a dešti, když jsem šla ze školy domů, přemýšlela, proč tomu tak je.
Odpověď je jednoduchá.
Je to, podle mě, o počasí. Kdo neumí, nebo nechce, nenasadí si růžové brýle a svět vidí takový, jaký na první pohled je. Šedý, dalo by se říct o podzimu- což je teďka větší paradox, když nám podzim zbarvuje stromy, které jsou všude okolo nás. Ale někdo prostě vidí jenom tu šedou.
Déšť, sychravo, zima, to nezní zrovna lákavě.

Musíte si z toho vytáhnout to dobré! Píšu to už po několikáté, ale je to pravda- všechno má svoji dobrou a špatnou stránku. Tak si to vezmeme pěkně jedno po druhém.
Déšť. Taky se nerada plahočím s deštníkem, potom ho vždy někde nechám, ale co třeba tu útulnou atmosféru, kterou dopadáním kapek na okno déšť vytvoří, když sedíte doma a můžete si užívat tepla a pohodlí?

Nepřesvědčilo vás to aspoň trošku?
Na druhou stranu, chápu, že jste možná vyloženě letní typy, že milujete léto tak, že vám nevadí 35°C ve stínu, ale tak zase já miluju podzim a nevadí mi když lije, jsou vichřice a tak. Proto nejsem v létě z toho počasí moc nadšená, ale, a teď se budu opakovat, si z toho vytáhnu to dobré. Bazén, crop topy, zmrzlina. A stačí mi to k tomu, abych si to léto užila.
Takže podle mě EXISTUJE lék na Podzimní depky.

Přesuneme se k mé momentálně nejoblíbenější přísadě, která má co dělat s podzimem a zimou, taky si pod její vůní představím Štědrý den. Skořici dávám úplně všude, každý den.

Taky ji máte tak strašně moc rádi? Ta vůně a chuť...

Ráno do ovesné kaše, přes den do jogurtu nebo tvarohu, nebo do nějaké buchty, a hlavně ČAJE!
Oblíbila jsem si ovocné čaje se skořicí. Pokud mě sledujete na blogu již delší dobu, možná něco víte o tom, jaký milovník čajů jsem. A jelikož by se dalo říct, že jsem asi poslední rok pila pořád dokola ty samé černé, zelené a bílé, tak tyto ovocné se skořicí jsou pro mě radost.

Nebojte se, že tady nezanechám nějaký extra skořicový recept.
(Jsem moc ráda, že se vám líbil článek "Dýňová bábovka". Už jste ji někdo zkoušeli?♥)

flow


Jednoduché podzimní tipy | Výzdoba pokoje

10. října 2015 v 7:00 | flow |  Beauty
Tento článek je přednastavený. Dneska nemám kromě jednoho úkolu žádné povinosti co se školy týče, venku je zima, zataženo, já cítím podzim ve vzduchu a hřeje mě černý čaj.

Tahle atmosféra mě zlákala natolik, že jsem otevřela stránku blogu a píšu tento článek, plný podzimních dekorací, které vyzdobí a zútulní váš pokoj. Jedná se o takové věci, které má doma snad každý. A pokud ne, zamotejte se do šály (ať neskončíte s bo stí v krku jako já), podnikněte podzimní procházku a jednotlivé "dekorace" si přineste domů. Venku některé z nich totiž najdete. Připraveni?Prvním krokem bude natáhnout po vašem pokoji světýlka, která pro mě jsou nutností a miluju je. Nemám barevné, protože se mi moc nelíbí.
Zdá se, že by ta světýlka úplně postačila, protože když je zapojíte do elektriky a ony všechny rožnou, nejradši byste se zachumlali pod peřinu a obdivovali tu krásu v jednoduchosti. A už nikdy nevylezly.
Raději je tedy rozsviťte až ve finále, protože toho máme ještě hodně před sebou...

Světýlka při procházení se venku s největší pravděpodobností nenaleznete, ale co najdete na sto procent, jsou zbarvené, opadané listy. Já jsem si jich nasbírala plnou tašku. Zelená, oranžová, nádherně červená, žlutá a hnědá, no není to nádherný?
Listy jsem po pár kusech rozmítila na pár míst- psací stůl, noční stolek, polička v knihovničce, a posadila na ně čajovou svíčku. Vím o tom, že se prodávají vonné, ale netuším, kde a jestli vůbec se dá v normálních drogériích či supermarketech sehnat nějaké balení skořicových. Za to jsem ale přesvědčená o existenci čajových jablečných z IKEI.

Nezapomeňte do tašky k listům přidat nějaké ty kaštany a vlašské ořechy.
Oříšků posbírejte raději více, můžete po cestě zpátky dostat hlad!
Po jednom, nebo po kolikati uznáte za vhodné, je přidejte ke svíčce a listům, jak jsem předtím psala.U svíček ještě zůstanu. To bych nebyla já, kdybych je nezmínila.
Nějaké skořicové nebo skořice a jablko určitě seženete, pokud vám nevadí investovat trošku víc peněz, podívejte se po Yankee Candles, ty mají přímo podzim v názvu :).

Pokud se vám poštěstí získat menší ozdobnou dýni, dejte si ji někam na poličku, nebo kde máte místo. :) Ta se mi líbí ze všech dekorací asi nejvíc. (A je mooc dobrá.)

Pro více podzimu si stáhněte nějaké tapety s motivem podzimu a nastavte si je na váš počítač, laptop, mobil, ...

Hlavně, ať se u sebe cítíte dobře. :)
A fantazii se meze nekladou.
flow

Dýňová bábovka | Moje recepty

6. října 2015 v 21:31 | flow |  Kuchtění jako terapie
Ahoj moji♥.

Jelikož začala dýňová sezona(jupí!), jsem tady s prvním receptem. K minulému článku jste mi někteří psali, že se na recepty těšíte, tak to mě potěšilo a doufám, že některé z nich zkusíte. :)

Tentokrát si předělávám základní recept na naši starou známou a výbornou bábovku. Snad vám zachutná i v mém provedení. :)


Ingredience aneb Co budeme potřebovat:

2 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek cukru krupice
1 hrnek mléka
1/2 hrnku rostlinného oleje
2 vejce
1 kypřící prášek do pečiva
300 g dýně
cca jedna velká hrst vlašských ořechů hrubě nasekaných

Na ozdobu:

skořicový cukr


Postup:

Vajíčka umícháme s cukrem a olejem. Přidáme dýni, kterou očistíme a nastrouháme nahrubo, následně mouku, prdopeč a oříšky. Vlejeme do vymazané a moukou vysypané bábovkové formy a dáme do předem vyhřáté (200°C)trouby, kde se nám bude bábovka péct asi 45 minut na 180°C. Zkoušíme dřívkem.


Po vytažení necháme schládnout, poté vyklopíme.
Dýňovou bábovku posypeme skořicovým cukrem a podáváme.


Dobrou chuť♥
flow

Říjnové radosti

2. října 2015 v 15:05 | flow |  Random things
Krásný pátek všem.:)
Konečně zase píšu. A nebudu se vymlouvat na čas, kdybych chtěla, článek vydám kdykoliv, protože jak víme, když se chce, jde všechno. Jde spíš o nápad.

Ano, ano, ano, ano!!! Konečně♥. Máme tady desátý měsíc tohoto roku. Jak já miluju říjen. A když mě začnou čaje nudit, vzpomenu si na to, že zakrýt se až po bradu dekou a pít čaje je rozhodně tisíckrát lepší než ležet na podlaze, která by vás studila, a být za ten chládek věčná- to zažívám, a zřejmě nejsem jediná, v létě. Každý léto a tento rok to bylo opravdu uff.

Vrátím se k tomu, jak jsem vychvalovala deku a čajíky. Máte taky takový problém, jako já?
Venku je nádherný podzimní den, prší, ale ne moc, fouká, ale ne příliš, je zima, a vy se zachumláte pod peřinu, či teplou deku, a sáhnete po rozečtené knize. Jenže pak zjistíte, že když se přikrejete až po bradu, tudíž máte ruce pod dekou, tak tu knížku nemůžete držet a obracet stránkami, a přejete si, aby vaše kniha levitovala.

Celkem podstatný problém.

Věřte mi, že jsem z toho zoufalá. Koupila jsem si v IKEI stojan na laptop, tak jsem z něj ten laptop sundala a dala tam knížku, podnos s otevřenou knížkou na břicho a byla jsem celá pod dekou.

Potom jsem si chtěla otočit stránku.

Takže asi budu číst ve svetru a rukavicích.

A jak to řešíte VY?

Jsem strašně natěšená na HALLOWEEN! Nemyslím kvůli vyhrožování trick or treat, které jsou naučeny říkat děti a je to velmi nehezké, ale na tu atmošku, dýňovou polívku a taak.

Jen tak mimochodem se vedle mě teďka začal třepat stůl.


Miluju miluju miluju vyřezávání dýní, jídla z dýní, halloweenský průvod, který je v naší obci tradicí a závěrečný ohňostroj, punč(!) a jídlo (♥).

Kde berete dýně? Pokud máte osvědčený nějaký supermarket, ve kterém je pro vás zvykem je shánět, dejte mi prosím vědět, protože já jich chci fakt moc.

Nevím, asi nečekejte halloweenské články. Možná jenom shrnu ten den a všechno okolo tohoto svátku do jednoho článku, který vyjde začátkem listopadu. Ale to je moc dopředu.
Každopádně plánuji podzimní BEAUTY články, dýňové RECEPTY, a všechno, co mě ještě napadne.
Pokud máte nějaká přání na článek (ještě se nikdy nikdo takové nenašel, ale zkusím to), neváhejte mi ho napsat. :)

Snad se vám článek líbil. :)
Nádherný říjen!
flow