Červen 2015

Konec školního roku - zhodnocení, vysvědčení, prázdniny etc.

30. června 2015 v 7:20 | flow |  Diary
Po delší době opět deníček!
My jsme dneska měli vysvědčení. Fakt nechápu, proč ho měli nějací šťastlivci v pátek a zbytek v úterý další ho týdne. no...

Školní rok 2014/2015 pro mě byl dobrý. Možná dost dobrý.
Ve srovnáním s předešlým rokem byl tento skvělý. Proč? Minulý rok pro mě byl první na gymplu. Takže prima celkem děs. Nikoho jsem až na kamarádku neznala, s nikým až na ni jse se nebavila, neměla jsem totiž vůbec sebedůvěru a byla jsem strašně uzavřená- nebo jsem tak aspoň působila. Ke konci to bylo lepší.


Po prázdninách, tedy v sekundě, jsem si to víc užívala, poznala víc lidí a vůbec toho nelituju, naopak. :) Možná někdo ví, o čem mluvím. Začátky jsou vždycky nejtěžší, ať se jedná o cokoliv.
Tento šk. rok jsem se fakt poctivě učila. Každý den i o víkendu, vždycky jsem si ten den naplánovala tak, abych se všechno stihla naučit. Do školy jsem chodila sebejistě připravená. Někdy nedávno jsem se zamýšlela nad tím, jak se ty dny proseděné u knížek vyplatily. :) Je to super pocit. :)

Vysvědčení je obsaženo v názvu článku taky. Celý internet je zasypán otázkami "Co jsi měla na vysvědčení?". Já bych to sem napsala, ale asi je to normální, když je to deníček. Mám 2 dvojky. :) A jsem strašně spokojená! Doufám, že máte spravedlivé učitele a že máte to, co s zasloužíte (myšleno v dobrém). Pokud máte známky slabší, namotivujte se u různých obrázků a videí. Já si třeba zadán " study tips", a dokonce jsem takový článek psala. :)

Snad to není moc dlouhé a dočetli jste to.
Nějak si neuvědomuji, že ty prázdniny začínají...
V pátek se můžete těšit na Summer Tag, ve kterém napíšu, co plánuji o prázdninách a můj názor na léto.
Čau čau.

Knihy v angličtině?

27. června 2015 v 7:24 | flow |  Random things
Při každé návštěvě knihkupectví (tj. pokaždé v nějakém obchoďáku) nemůžu zapomenout na prohlédnutí knížek v angličtině. Asi jsem to sem napsala, ale angličtina patří mezi mé nejoblíbenější předměty, dívám se na filmy a videa v angličtině. Pokaždé si zkouším přečíst třeba odstavec, abych věděla, jestli bych to přeložila. A protože mi to nedělá problém- vždy pochopím smysl věty, ale ne úplně každé slovíčko, a mám v mobilu slovník, rozhodla jsem se si nějakou anglickou knížku koupit nebo stáhnout.


Nevím podle čeho, ale padlo mi do oka If I Stay. Asi tím vychvalováním této knihy:). Tak jsem se rozhodla, že až dočtu knihu, kterou mám momentálně rozečtenou, stáhnu si to.
Potom se mi zalíbila obálka knihy Selekce. A taky název. Opět jsem se podívala na recenze(bez spoilerů) a zjistila, že se kniha hodně líbí. A chtěla bych si ji přečíst také anglicky. :)

Máte se čtením v jiných jazycích potíže nebo nějakou zkušenost?
Jaké jazyky ovládáte?
A pokud jste nějakou takovou knihu četli, která to byla? :)

Mějte se. <3

ham ham | TAG

24. června 2015 v 15:43 | flow |  Tagy
Známá česká blogerka vytvořila svůj vlastní TAG. Sympatické Peti se prý žádný nezdál, tak si udělala svůj podle svého gusta. A mě se moc líbí- teda, aby ne, když je o jídle. Jo, čtete dobře. Já to jídlo nacpu fakt všude. :D
Strašně ráda o něm píšu a přidávám fotky, hlavně o tom nezdravém, ale ve skutečnosti ho skoro nejím. Já jenom, ať si mě nepředstavujete jako nějaké sumo, když o tom jídle pořád básním...
To byla jen odbočka. Tag jsem nevyplňovala, myslím, celkem dlouho, takže jsem natěšená!
Morning rutine for school | Summer 2015

21. června 2015 v 8:32 | flow |  Random things
Ahooj <3
Rozhodla jsem se sepsat svou ranní rutinu pro léto 2015, které dneska po oficiální stránce začaloooo!Knížní výzva 2015- jak si vedu?

18. června 2015 v 5:54 | flow |  Random things

aneb půlka roku skoro za mnou a já v polovině rozhodně nejsem...

Ale co. Nechci se kvůli tomu stresovat, a taky nebudu. Čtu pro radost a do této výzvy jsem se nezapojila proto, abych si hlídala jestli to všechno stihnu a tak, prostě jsem to chtěla zkusit.

Napadlo mě tedy shrnout, co vše jsem za půl roku přečetla.
Pokud by vás zajímal počet knih, najdete ho v menu s aktuálním stavem 6/20, pod ikonkou Knížní výzvy.


Smile - Mikky Ekko | Paper Towns

15. června 2015 v 15:51 | flow |  Music
Dneska opravdu jednoduchý článek.
Není mi nejlíp, tudíž se mi nechce nic moc psát, ale mám hodně nápadů na články, takže je zatím pořádně promyslím. :)

Četla jsem knihu Paper Towns(můj názor na ni najdete v rubrice Recenze), a nemůžu se dočkat na film. Sjížděním traileru pořád dokola jsem si zamilovala píseň Smile, která v něm zní.

We're trying so hard to get it all right
But only feel lonely at the end of the night
How to clean your mind?

10. června 2015 v 13:34 | flow |  Random things
Končí školní rok a buď je to tak, že je pohoda, výlety, a užíváte si sluníčka, nebo jste dopoledne a odpoledne ve škole a po návratu z ní máte opět hlavu v knížkách, zlepšujete známky. Pokud váš den odpovídá druhé možnosti, pak pro vás mám rady a tipy jak si vyčistit mysl, jak relaxovat užitečněji, než si dávat přestávky kvůli brouzdání na netu. Čtěte dál, pokud máte zájem:).


Plány na léto? 🌻

4. června 2015 v 14:40 | flow |  Random things
krásnej den!
Doufám, že to není zas nějaký skrat a sluníčkový dny nás budou provázet až do konce školního roku. (Na prázdniny je snad slunce samozřejmost, ne?)
Napadlo mě udělat asi 2články s letní tématikou, a aby vás to nezačalo nudit (protože jich bude zřejmě víc), chtěla bych to střídat s normálními články.
Strašně mě láká Summer TAG, který jsem objevila u Monica., ale to si ještě chvilku počká, napíšu ho co nejblíž k létu, takže možná uprostřed června, nebo na konci?
Každopádně si myslím, že nejsem jediná, která léto plánuje, a proto bych se s vámi o své plány chtěla podělit.:)